Čo je to hosting

Čo je to hosting


Hosting je služba, ktorá umožňuje uložiť súbory webovej stránky na serveri a umožňuje zobrazovať webovú stránku na internete. Existuje niekoľko typov hostingu, ako napríklad shared hosting, VPS hosting, a dedikovaný hosting.

Shared hosting je najlacnejší typ hostingu, ktorý umožňuje uložiť súbory webovej stránky na serveri spoločne s inými webovými stránkami. Tento typ hostingu je vhodný pre menšie webové stránky a blogy, ktoré nevyžadujú veľa zdrojov.

VPS hosting (Virtual Private Server) umožňuje uložiť súbory webovej stránky na virtuálnom serveri, ktorý poskytuje viac zdrojov ako shared hosting. Tento typ hostingu je vhodný pre väčšie webové stránky a aplikácie, ktoré vyžadujú viac zdrojov.

Dedikovaný hosting poskytuje celý fyzický server pre jednu webovú stránku. Tento typ hostingu poskytuje maximálne zdroje a je vhodný pre veľké webové stránky a aplikácie s vysokým náporom na zdroje.

Existuje veľa poskytovateľov hostingu na trhu, aj keď niektorí sú lepší ako iní. Medzi slovenský poskytovateľov patria napríklad Websupport, WEDOS, GLOBATIS a ďalšie.

My odporúčame HostCreators.sk Sme s nimi nadmieru spokojní. 95% našich webov hosťuje hostcreators, vrátane nášho webu webapp.sk

HostCreators.sk je hosting ktorý je moderný, výborné ceny a technologické TOP. Radi u nich využívame prepracovaný GitHub systém a zdieľaný priestor pre všetky domény. Stabilita a technická podpora je na vysokej úrovni.

Websupport je jedným z najznámejších slovenských poskytovateľov hostingu. Ponúka rôzne typy hostingu, ako napríklad shared hosting, VPS hosting a dedikovaný hosting. Tiež poskytuje rôzne služby ako registrácia domén, SSL certifikáty a ďalšie.Reakcie na článok: Čo je to hosting